Základní umělecká škola
Jindřicha Jindřicha Cheb
Pomáháme rozvinout
přirozený talent dětí
Drobečková navigace

Vše o škole > Obory > Taneční obor

Taneční obor

1 – 2 x v týdnu.

Nové členy ve věku 5 - 18 let přijímáme i v průběhu školního roku.

Termíny tréninků naleznete na stránce Rozvrhy.

Studium

Taneční obor mohou navštěvovat žáci již od pěti let.

Přípravné studium
V prvních dvou letech studia navštěvují žáci přípravnou taneční výchovu, kde se hravou formou učí základy správného držení těla, základní taneční krůčky, základní pohybové dovednosti.

Výuka probíhá 1,5 hodiny týdně.

Základní studium
V následujících sedmi letech základního studia si žáci prohlubují vědomosti o svém těle a jeho schopnostech a možnostech, učí se pracovat s hudebním doprovodem, postupně se seznamují se základy jednotlivých tanečních technik.

Výuka:
1. - 3. ročník 1,5 hodiny týdně, od 4. ročníku 3 hodiny týdně, taneční skupina 5 hodin týdně.

2. stupeň
Po úspěšném absolvování základního studia mohou žáci navštěvovat čtyřleté studium druhého stupně.

V obou stupních výuka navazuje na již získané dovednosti z předchozího studia jež prohlubuje taneční dovednosti a buduje osobitý taneční projev.

Učitelé tanečního oboru jsou uvedeni v přehledu pedagogů naší školy.

Uplatnění

V průběhu celého studia se žáci tanečního oboru účastní pravidelně konaných tanečních vystoupení, koncertů pořádaných školou, ale také různých tanečních soutěží a přehlídek.

Taneční skupina úzce spolupracuje s Městským dechovým orchestrem při ZUŠ Cheb pod vedením pana Jiřího Smitka.

Poslání

Cílem naší práce je vychovat z dětí taneční nadšence, kteří se budou k tanci rádi vracet, ať už jako amatérští či profesionální tanečníci.

Kalendář akcí

Nechte si posílat naše pozvánky do e-mailu.

Uvedené termíny můžeme průběžně aktualizovat.


DUBEN

4.  - Dětská scéna, krajské kolo recitační soutěže, Aš

Z důvodu malého počtu účinkujících se letošní Koncert bývalých žáků, připravovaný na 5. dubna, nekoná.

5. - vyhlašování nejlepších sportovců města, TO, KC Svoboda

6. - vystoupení na Staroměstském náměstí, Kopretiny, Praha

11. - 7. školní koncert, 17.00

12. - 14. - Teplické flautohry

13. - Velikonoce v muzeu, LDO + pěvecká třída,14.00

18. - 22. - velikonoční prázdniny

25. - 8. školní koncert, 17.00

26. - zájezd na Žofín, Kopretiny, Praha

27. - oslavy osvobození města Chebu, MDO+TO, 9.00

28. - společný koncert MDO + Manly Campus Symphonic Wind Orchestra, KC Svoboda 17.00

30. - lampionový průvod, MDO+TO

29. - 30. - výchovné koncerty pro MŠ a ZŠ


KVĚTEN

2. - Jarní koncert, Klášterní knihovna, 17.00

3. - koncert pro Hospic sv. Jiří, Sedmikrásky + Kopretiny, KC Svoboda 18.00

9. - vystoupení pro seniory, TO, KC Svoboda

10. - Klavírní recitál Pavlíny Forejtové a Markéty Holé, 16.30

10. - 11. - klavírní soutěž Dvořákův Lipník

11. - Zahájení lázeňské sezóny, MDO + TO, Františkovy Lázně

12. - Koncert pro maminky, 10.00

13. - zápis do ZUŠ, 14.00 - 18.00

16. - 9. školní koncert, 17.00

24. - Noc kostelů, Sedmikrásky + Kopretiny, kostel sv. Kláry

24. - testy z HN

25. - Zahájení lázeňské sezóny, TO, Jáchymov

30. - Den otců, TO, Františkovy Lázně

31. - ZUŠ OPEN

31. - závěrečný koncert ZUŠ OPEN, kostel Nanebevzetí Panny Marie na Františkánském náměstí, 17.00

postupové a závěrečné zkoušky 


ČERVEN

1. - ZUŠ OPEN

Noc kostelů, LDO, TO

Chebské dvorky

19. - slavnostní předávání absolventských vysvědčení


ZÁŘÍ

2. - 6. - domlouvání rozvrhů pro nové žáky, 13.00 - 17.00