Vše o škole > Aktuality > Archiv aktualit > Úspěch pěveckého sboru Kopretiny

Úspěch pěveckého sboru Kopretiny

Datum konání:
5.6.2012

Ráda bych chebskou veřejnost informovala o propagaci dobrého jména města Cheb v cizině, o kterou se postaral dětský pěvecký sbor Kopretiny. Ten se zúčastnil 3. ročníku mezinárodní soutěže „Il Garda in Coro“ v italském městě Malcesine. V silné konkurenci 11 sborů obsadil velmi pěkné 4. místo a vysloužil si uznání všech, jelikož velikostí patřil mezi ty skromnější. O to větší úsilí musel vynaložit.

Na úspěchu se velkou měrou podílela paní Eva Kůrková, která jako sbormistr nacvičila všechny skladby, a také paní Eva Klimtová, která zajišťovala klavírní doprovod. Pěvecký sbor vystoupil v Itálii celkem čtyřikrát a vždy sklidil velký úspěch. Poděkování patří také městu Cheb za poskytnutý finanční příspěvek, který umožnil účast sboru na této mezinárodní pěvecké soutěži. Na závěr bych ještě jednou poděkovala všem, kteří se zasloužili o to, že se malý chebský sbor dokázal prosadit.

Dana Kašniková

ZÁŘÍ